KALİTE POLİTİKASI

ÇINDEMİR Makine Gemi Onarım ve Tersanecilik A.Ş. kuruluşu olan 1917 yılından günümüze kurumsal kültür ve ekip ruhu çerçevesinde taşıdığımız onarım tecrübesi, bilgi birikimi, işçilik kalitesi, mevzuata tam uyum, hız ve güvenilirlik, müşteri memnuniyeti ve işletme başarımızın sürekliliğinin temel anahtarıdır. İmalat kalitemizin ve güvenilirliğinin bir kanıtı olan dökümante ettiğimiz ve uygulamakta olduğumuz Kalite Yönetim Sistemimizin bağımsız kuruluşlar tarafından denetlenerek sertifikalandırılması için tüm birimlerimizle birlikte bir ekip olarak gerekli çabaları gösteririz.

Kalite Politikamız, tüm çalışanlarımız tarafından bilinir ve uygulamalara esas teşkil eder.

HİZMET KALİTESİ   

Ürün ve Hizmetlerimizin müşteri ve mevzuat şartlarını karşılamakla kalmayıp daha fazlasını sunması amacıyla endüstriyel üretim kabiliyetini arttırıcı yeni teknolojileri ve teknolojik gelişmeleri sürekli takip ederek bünyemizde uygular, iş kapasitemizi, onarım kalitemizi ve performansımızı tüm personelimizin katılımı ile bu yönde sürekli geliştiririz.

Yapılan her işi ilk seferinde ve sürekli en doğru olarak yaparız.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Kuruluşumuzun varlığının nedeni olan müşterilerimizin en üst düzeyde memnuniyeti için onların ihtiyaçlarını ve beklentilerini belirler, daha fazlasını vermek amacıyla çalışırız.

SÜREKLİ GELİŞİM

Kuruluşumuzun kalite politikasının kapsamında her yıl gerçekçi hedeflerimizi yenileyerek ve geliştirerek bu hedeflere ulaşılabilmesi için oluşturduğumuz ve tüm şartlarını eksiksiz uyguladığımız Kalite Yönetim Sisteminde gerekli revizyonları yapar, etkinliğini sürekli iyileştirir, uygular ve sürekliliğini sağlarız.

ÇEVRE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTİKASI

Çındemir Makine Gemi Onarım ve Tersanecilik A.Ş. Tuzla Tersaneler Bölgesinde konuşlanmış olan gemi bakım ve onarım faaliyetlerini yürüttüğü tesislerinde, Çevre Ve İş Sağlığı Güvenliği yönetim sistemlerini uygulamakta ve sürekli olarak iyileştirmek ve geliştirmek için tüm şartları yerine getirmektedir.

Çevre , iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemleri kapsamında aşağıdakileri taahhüt etmektedir;

  • Çevre, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında tüm ulusal yasal şartlara uymak.
  • Faaliyetlerimizden kaynaklanan atıkları olabildiğince azaltmak.
  • Doğal kaynakların tüketimini kontrol altında tutarak sarfiyatın azaltılmasını sağlamak, geri dönüşüme katkıda bulunmak, böylece “Sürdürülebilir Kalkınma” ilkesine uymak.
  • Çalışanlarımıza, güvenli ve sağlıklı ortamlarda çalışmalarını sağlamak.
  • İş kazalarının ve meslek hastalıklarının önlenmesi için gereken her türlü faaliyeti yerine getirmek.
  • Acil durumlara karşı gerekli hazırlıkları yaparak acil durumlarda ve sonrasında oluşabilecek her türlü olumsuz etkiyi bertaraf etmek, azaltmak.

 

KAPSAM

Tersanemizde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi uygulamaları faaliyet kapsamımız “GEMİ BAKIM ve ONARIM FAALİYETLERİ” dir.

Uygulamalarımız, Evliya Çelebi Mahallesi Tersaneler Caddesi No:44 Tuzla/ İstanbul adresinde sürdürülmektedir.